Nisan ve Düğün Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

Nişan ve Düğün hazırlıkları nasıl yapılır diye merak ediyorsanız işte size adım adım cevabı.Nişan ve düğün hazırlığı oldukça tempolu bir hazırlıktır. Nişandan veya düğünden çok çok önce başlayan bu hazırlıklar o özel günün başlangıcına gelene kadar devma eder. Şunu yaptık mı? Bunu unutmadık değil mi? gibi sorular kafalarda dolaşır durur. İsterseniz şimdi nişan ve düğün hazırlıkları nasıl yapılır ona göz atalım. Kız ve erkek için söz kesildikten sonra nişan tarihi kararlaştırılır. Bu tarihten önce de hazırlıklar başlar. Nişan günü davet edilecek misafirlerin listesinin hazırlanması en önemli işlerden biridir. O listeyi hazırlamakla işe başlayabilirsiniz. Ardından nişanın yapılacağı mekanın seçimine geçilir. Bu seçim sizi çok fazla meşgul etmez. Sonrasında nişan bohçası için alışverişe çıkarsınız. Nişanda giymek için nişan elbisesi ve ayakkabısı alınır. Tabi, damat’ın giyeceği kıyafetlerde aynı gün alınacaktır. Ardından nişanda takılacak olan takıları alın. Hem geline hem de damada takılacak olan takılar aynı gün halledilebilir.

Nişanın en önemli detayı ise alyanslardır. Alyansları kırmızı kurdela ile bağlayarak hazır edin. Nişanda gerekli olacak nişan tepsisini ve makası da hazırlayın. Nişanı nerede yapacaksanız misafirlerinize ikram etmek üzere menüyü de ayarlayın. O günü ölümsüz kılacak fotoğrafçıyı da unutmayın. Fotoğrafçının yanı sıra sizin her halinizi çekebilecek bir arkadaşınızı ayarlayın. Nişanda gelinin saçının yapılacağı kuaförü de hazırladınız mı tamamdır. Nişana hazırsınız.

DÜĞÜN HAZIRLIKLARI

Gelelim Düğün hazırlıklarına… Düğün hazırlıkları da hemen hemen bu şekilde ilerler. Tek fark kına gecesi için alınacak olan malzemelerdir. O malzemeleri ayarladıktan ve kına gecesini yapacağınız mekanı da ayarladıktan sonra herşey hazır olacaktır. Düğün için ise çok önceden düğün salonu kiralamayı unutmayın. Ya da farklı bir mekanda düşünüyorsanız en az 1 ay öncesinden yerinizi ayırtın. Kuaför salonunu ayarlayın, randevunuzu önceden alın. Gelinlik provalarınıza düğünden 15 gün önce başlayın. Tabi bu damat içinde geçerlidir. Sonra davetiyelerinizi yine bir 15 gün önceden bastırın ve dağıtın. Birkaç ufak detayı da hallettikten sonra düğüne hazırsınız. Ha unutmadan gelin arabanızı süsletmeyi unutmayın:)

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir