Doğuş Grup İnsan Kaynakları

Doğuş Grubu İnsan Kaynakları Yöneticisi Nağme Babalık Katip, şirketin yatırım hızına paralel olarak işe alım faaliyetlerine ve gelişim programlarına ağırlık verdikleri bir yıl geçirdiklerine değiniyor.

Katip, amaçlarının çalışanların güçlü yönlerine yoğunlaşmak, liderlik becerilerini geliştirmek, sahip oldukları yetenekleri ve becerileri farklı perspektifler ile geliştirebilecekleri ve deneyimleyebilecekleri bir eğitim yolculuğu oluşturmak olduğunu ifade ediyor.

İnsan Kaynakları hızı artıracak

Eğitim programlarına yapılan yatırımların sonucunda, son dört yıldır çalışanların her yıl yüzde 15-20’sinin grup şirketlerine bir üst pozisyonda terfi ederek geçiş yaptığına aktaran Katip, “İnsan Kaynakları altyapı sistemimizi değiştirmek kararı aldık ve oldukça büyük çaplı bir projeye başladık. İK kullanıcısı olarak daha hızlı çalışabileceğimiz ve etkin raporlama yapabileceğimiz bir sistemi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Çalışan nezdinde ise daha dinamik, etkin, interaktif, kullanımı rahat bir intranet geliştirmek için çalışmalarımıza başladık. Intranetimiz ile İnsan Kaynakları kurumsal kimliğimizi ve Doğuş kültürünü yansıtacak yeni bir Doğuş kültürünü yansıtacak yeni bir Doğuş İnsan Kaynakları markası yaratmayı arzu ediyoruz” diyor.

2015 İnsan Kaynakları yılı

2015 yılının Doğuş Grubu‘nda İnsan Kaynakları yılı olarak belirlendiğini ve bu sene tema olarak “işbirliği” başlığında tüm grup genelinde ortak projeler geliştirileceğini söyleyen Katin, “İnsan Kaynakları olarak yine tüm grup genelinde kariyer fırsatları, rotasyon, yetenek yönetimi ve kurum kültürüne yönelik projeler ile yeni bir dönem başlatacağız. İş-yaşam dengesine yönelik daha fazla aktivite geliştiriyor olacağız” diye ekliyor.

Katip,”İş’te Eşitlik” platformu kapsamında kadın çalışanların gelişimine özel “mentorluk” sisteminin geliştirilmesi: bu çalışmalar kadın çalışanlar için kariyer basamaklarını hızlıca tırmanabilme yolunu açmak ve bu yolda gelişimlerini destekleyecek pilot bir projeyi hayata geçireceklerini aktarıyor.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir