Kredi Notu Bir Ayda Ne Kadar Yükselir?

Kredi notunun oluşması ve yükselmesi bir süreçtir. Bir anda olan bir durum değildir. Kredi notu (kredisorgulama.org) düşük olan kişilerin genelde kredi kartı borçlarını veya kredi borçlarını zamanında ödemedikleri bilinir. Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin en az 1 yıllık bir süreç içerisinde bütün borçlarını düzenli bir şekilde ödemesi gerekir. Kredi notunun birbirinden farklı derecelendirmeleri vardır.

Bunlar arasında iyi, çok iyi, az riskli, orta riskli ve çok riskli gibi isimlendirmeler vardır. Bu isimlerin sahip olduğu bir puan aralığı da bulunmaktadır. Kredi notunun bir ayda çok fazla ilerleme kaydedeceği söylenemez. Bütün borçların düzenli bir şekilde ödenmesi veya kısa bir sürede kapatılması durumunda bankalar ile olan bir sonraki borç ödeme durumunun nasıl olduğuna bakılır. Kişi eğer borçlarını istikrarlı bir şekilde ödüyorsa kredi notunun yükselişe geçmesi mümkündür.

http://haber.star.com.tr/ekonomi/acil-nakit-banka-kredi-basvurusu-icin-kredi-notu-ogrenme/haber-983465

Bundan dolayı bilinçli bir şekilde kredi kartı harcamalarını yapılmalı ve borçları zamanında ödenmelidir. Kredi kartının yanı sıra kredi borçlarına da sadık olmak gerekir.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +1 (from 1 vote)
Kredi Notu Bir Ayda Ne Kadar Yükselir?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir