Online Alışverişte Kampanya Takibi

Online Alışverişte Kampanya Takibi 2014

Türkiye’de online alışveriş yapan sayısı hızla artıyor. İnternet kullanıcı sayısının artmasıyla paralel olarak her gün yüzbinlerce kişi online alışverişin sınırsız imkanlarından yararlanıyor. Evden ya da işyerinden online alışveriş mağazasına giren tüketiciler, zahmetsiz alışverişin imkanlarından yararlanıyor. Zamandan tasarruf ettiren bu sanal mağazalar, her türlü ihtiyacı tek bir çatı altında toplayarak hem hızlı, hem pratik alışveriş imkanını sağlıyor. Kolay alışveriş imkanının en güzel yolu olan online alışverişteki ürün çeşitliliği de tüketicilerin bu yola yönelmesindeki en büyük etken oluyor. “Uzaktan satış” ile ilgili tüketici yasasının yürürlüğü girmesiyle biraz daha rahatlayan tüketiciler, her gün milyonlarca liranın donduğu bu pazarda indirimli fiyatlara ulaşmanın keyfini yaşıyor.
Online alışverişteki cazip fiyatlar, fırsat kampanyaları, sanal mağazalara tüketici dostu bir görünüm kazandırırken, tüketiciler de neredeyse bir ürün fiyatına iki ürün satın alarak ucuzluğun keyfini çıkarıyor. İndirimlr.com fırsat sitesinde bulunan Evmanya.com online alışveriş sitesi, ucuzluk ve kalite sunan mağaza örneklerinden sadece biri. Sitenin bu portalını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. Bu tür online alışveriş sitesindeki fırsat kampanyalarının sürekli takip edilmesi durumunda satın almayı düşündüğünüz bir ürüne neredeyse yarı fiyatına sahip olabiliyorsunuz. Bu da online alışverişin en cazip noktalarından birini oluşturuyor.
Online alışveriş sitelerindeki bu fırsatlar, pazarın her geçen gün büyümesine neden oluyor. Alışveriş güvenliğinin yüksek olması ve tüketici haklarının tam olarak korunması, bu sitelere olan talebi de gün geçtikçe artırıyor. Türkiye’deki internet kullanıcılarının yaklaşık yüzde 47’sinin alışverişte online siteleri tercih ettiği düşünülürse, talebin ne kadar hızlı bir şekilde arttığı ortaya çıkıyor. Beş yıl gibi bir zaman diliminde online alışverişin yaklaşık yüzde 5’lerden yüzde 47’lere çıkması, pazarı daha cazip hale getiriyor. Gerek alışverişin kolay olması, gerek her ürünün tek bir çatı altında bulunabilmesi, istenilen ürüne birkaç saniye içinde ulaşılması, zahmetsiz nakliye gibi konular birleştiğinde, online alışveriş normal alışverişten çok daha cazip hale geldiği, tüketicilerin de bu nedenle bu tor alışverişi tercih ettikleri belirtiliyor.
Online alışverişin sunduğu imkanlar bunlarla da sınırlı değil. Satın aldığınız ürün için ellerinizde poşetlerle evinizin yolunu tutmuyorsunuz. Her online alışveriş sitesinde “kapıda ödeme” seçeneği bulunuyor ve bu seçenekle birlikte tüketiciler ürünün ücretini kapılarına gelince ödeyebiliyorlar. İstenilen ürünün kusurlu çıkması durumunda bu anında site yetkililerine bildiriliyor, satın alınan ürün en kısa sürede iade edilebiliyor. “Müşteri memnuniyeti” ilkesine sonuna kadar sadık kalan online alışveriş siteleri, tüketicilere rahat bir alışveriş imkanı sunuyor.

Normal alışveriş mağazalarında yılın belli bir döneminde indirim uygulanırken, online satış siteleri için bu kural geçerli değil. Sezonda bile olsa online satış siteleri kolaylıkla indirim yapabiliyor. Bu indirimlerin yapılabilmesinin nedeni, online satışta personel ve diğer gider grubunun oldukça az olması. Sanal mağazalar bu avantajları müşterilere indirim olarak sunuyor. Dolayısıyla tüketici, ürünü çok avantajlı fiyatlarla satın alabiliyor.

 Online Alışverişte Kampanya Takibi  Online Alışverişte Kampanya Takibi

 Online Alışverişte Kampanya Takibi

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir