ALAN DEĞİŞİKLİĞİ CEZALANDIRILIYOR MU?

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ CEZALANDIRILIYOR MU? 2014

Binlerce öğretmen yazdan beri alan değişikliğinin ne zaman yapılacağı konusunda endişe ile bekliyorlar. Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin ilgili maddesi alan değişikliği takviminin MEB’ce haziran ayında hazırlanıp duyurulacağına âmirdir.Buna rağmen MEB alan değişikliğinin ne zaman yapılacağını takvime bağlamadı.

Öğretmenler haziran ayını boş geçtikten sonra acaba temmuzda alan değişikliği olur mu düşüncesi ile temmuz ayında bir beklentiye girdiler. Oysa bu işi bir takvime bağlarsınız, bu takvime göre de iş ve işlemleri yürütürsünüz. Temmuz ayında da öğretmenlerin bekleyişleri boşa çıkınca ağustos ayında öğretmenlerimiz bir beklentiye girdiler. Bu arada Türk Eğitim Sen de MEB’e bir dilekçe vererek alan değişikliğinin ne zaman yapılacağına dair bakanlığa müracatta bulundu.
Kamusen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk alan değişikliğinin eylül ayında yapılabileceğine dair beklenti ve kanaatlerinin olduğunu ancak yine de bu konuda karar verecek merciin MEB olduğunu defaatle vurguladı.

En son Türk Eğitim Sen Genel Başka Yardımcısı Sn. Musa Akkaş bey MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sn Hamza AYDOĞDU ile eylül ortalarında bir görüşme yapmış ve bu görüşmeyi kamuoyu ile paylaşmıştır. Bu görüşmeye göre ise Musa AKKAŞ bey İnsan Kaynakları Genel Müdür Hamza AYDOĞDU’nun alan değişikliğini yetiştirebilirsek eylül ayında yaparız dediğini sosyal medya ve TV üzerinden öğretmenlerimize aktarmış adeta müjdelemiştir. Yine yetkililer ilk atamadan sonra, ikinci il dışından sonra alan değişikliği yapılacak tarzında müteaddit defalar açıklamalarda bulunmuşlardır.

Ancak bu haberden de sonuç çıkmamış ve öğretmenlerimiz çâr nâçâr beklemelerine hâlâ devam etmektedir. MEB’in en kısa zamanda öğretmenlerimize bir takvim vermesi gerektiğini vurguluyoruz.

Mehmet DEMİR

398a1  Xd8J3NHNGJo ALAN DEĞİŞİKLİĞİ CEZALANDIRILIYOR MU?

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir