Anadolu Ajansı’nda istifa depremi!

Anadolu Ajansı’nda istifa depremi! 2014

 Anadolu Ajansı’nda istifa depremi!

Kulislerde Öztürk’ün istifasını bu akşam AA yönetim Kurulu’na sunduğu, yönetim kurulunun da istifayı kabul ettiği konuşuluyor.

TÜM ÇALIŞANLARLA GİZEMLİ TOPLANTI

Başbakanlığı döneminde bir süre Recep Tayyip Erdoğan’ın basın danışmanlığı görevinde de bulunmuş olan AA Genel Müdürü, yarın da saat 14.00’de tüm AA personelini toplantıya çağırdı.
Kemal Öztürk’ün toplantıyı ne amaçla yapacağı konusunda ayrıntı verilmedi. Ancak tüm çalışanlardan toplantıda hazır bulunmaları istendi.

Öztürk’ün toplantı çağrısı da, yine Ankara kulislerinde “veda mı edecek” söylentilerine yol açtı.
Öztürk’ün toplantıda ayrıca, toplu sözleşme konusundaki bir sorunu da çalışanlarla paylaşıp, bu sorunu çözerek görevden ayrılma ihtimali üzerinde duruluyor.

AA Yönetimi tarafından bu akşam saatlerinde tüm personele gönderilen mailde, Genel Müdür Öztürk’ün kendileriyle toplantı yapılacağı duyurulmuştu.

MÜCAHİT TÜRKYILMAZ’IN ADI GEÇİYOR

AA Genel Müdürlüğü için Ankara kulislerinde öne çıkan isim ise Mücahit Türkyılmaz. Türkyılmaz, halen AA yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.
Yine kulislerde geçen bir başka isim ise Feridun Keşir.

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI GÖREVDEN ALINMIŞTI

Anadolu Ajansı’nda geçen hafta da Genel Müdür Yardımcısı görevden alınmıştı. AA Genel Müdürü Kemal Öztürk’ün geçen hafta, üç yıldır kurumda çalışan Genel Müdür Yardımcısı Ömer Ekşi’yi görevden aldığı kulislere yayılmış, Ekşi yıllık izne ayrılmıştı.

BASIN YAYIN GENEL MÜDÜRÜ DE DEĞİŞTİ

AA Genel Müdürü Kemal Öztürk’ten hemen önce de, Basın Yayın Genel Müdürü değişmişti. Davutoğlu hükümetinden önce Bülent Arınç’a bağlı olan, ancak yeni hükümetle birlikte Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a bağlanan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde de, Genel Müdür Murat Karakaya görevden alınarak, Başbakan Müşavirliği görevine atanmıştı. Karakaya’nın yerine ise, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörü Cemalettin Haşimi getirilmişti. Haşimi’nin Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü ile Basın Yayın Genel Müdürlüğü görevlerini birlikte yürüteceği belirtilmişti.

DEPREM AKŞAM VE STAR GRUPLARINDA BAŞLAMIŞTI

Ethem Sancak’ın patronajındaki Star ve Akşam gruplarının en önemli isimleri olan Mustafa Karaalioğlu, Yusuf Ziya Cömert ve Mehmet Ocaktan geçtiğimiz hafta görevden alınmıştı. Görevden almalar AK Parti medyasında operasyon yorumlarına konu olurken işten çıkartmaların devam edeceği iddia edilmişti.

Anadolu Ajansı’nda istifa depremi! bu haber, Memur Habercisi tarafından yayınlanmıştır.

ade32  OLfQYaJOkTI Anadolu Ajansı’nda istifa depremi!

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir