Halı Saha Hakkında Genel Bilgiler

Halı Saha Hakkında Genel Bilgiler 2014

 Halı Saha Hakkında Genel Bilgiler

Merhaba değerli okurlarım,

Bugün sizlerle paylaşmak istediğim konu ‘Halı Saha’ üzerine olacak.Öncelikle halı saha nedir? Özellikleri nelerdir ? Bu gibi sorulara açıklık getirelim.
Halı saha;doğal yada yapay çimle kaplı bir alandır ve zemin rengi kesinlikle yeşil olmalıdır.Halk arasında bu çime halı dendiği için tesislerin adı da halı saha olarak ortaya çıkmıştır.Futbol sahası ise;boyutları standartlara uygun olarak futbol maçlarının oynanabileceği dikdörtgen şeklinde bir alandır.Saat başı ücret verilerek girilen ve tamamen amatörce bu sporu yapmak isteyen her yaş grubundan kitlenin 6’şar yada 7’şer kişilik gruplar halinde gelerek 1 saat boyunca maç yapılabildikleri bu komplekslerin ebatları genelde; 20 x 40 = 800 m2, 25 x 40 = 1000 m2, 25 x 45 =1125 m2 ‘dir.Fakat istenilen ölçülerde yapılması mümkündür.

Açık halı saha ve kapalı halı saha olmak üzere 2 farklı seçenek vardır.Açık halı sahalar çoğunlukla yaz aylarında erkeklerin bu sporu yapmasına olanak sağlayan alanlardır.Tel çitlerle çevrilen bu alanlar akşam olduğunda büyük spot aydınlatmalarla kullanıma olanak sağlamaktadır.Yaz ayının getirdiği diğer bir avantaj ise geceleyin geç saatlere kadar halı sahanın açık kalmasıdır.Halı saha’ya üye olmanız durumunda yaz ayının getirdiği avantajdan faydalanıp istediğiniz saatte takımınızla veya arkadaş çevrenizle gelip sporunuzu yapabilirsiniz.
Kapalı halı saha’da tam tersi bildiğiniz üzere kış ayında tercih edilmektedir.Dışarıda ki kötü hava koşullarına rağmen siz içeride maçınızı yapabilirsiniz.Klasik sahaların aksine kış olması nedeniyle bu sahaların çevresi brandayla kaplıdır.Yani hiç bir şekilde içeriye soğuk hava girmemektedir.

Evet arkadaşlar kısaca toparlamak gerekirse günümüzde halı sahaların yeri gittikçe artmaktadır.Zira her yaşta ki bireyin gerek spor yapma gerek eğlenme amaçlı gittiği mekanların başında gelmektedir.Halı sahalar spor alanında yapılan çalışmaların başında gelmektedir.

Daha detaylı bilgi ve kaynak için lütfen www.safirhali.com adresini ziyaret ediniz.

Sonrası Halı Saha Hakkında Genel Bilgiler Memur Habercisi ilk ortaya çıktı.

 Halı Saha Hakkında Genel Bilgiler

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir