MEB MTSK Direksiyon Sınavı Ücretleri

MEB MTSK Direksiyon Sınavı Ücretleri 2014

 MEB MTSK Direksiyon Sınavı Ücretleri

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yaptığı açıklamada direksiyon sınavı ücretleri 60TL olarak belirlenmiştir. Sınava girecek adayların 60TL direksiyon sınavı ücretini bağlı bulundukları sürücü kurslarına yatırması gerekmektedir. Sınav ücretini yatırmayan katılımcılar sınava alınmaz.

Bilindiği üzere ilgi (a) Kanun’un 42 nci maddesinde; ” … Teorik ve uygulamalı sınavlar için sürücü adaylarından alınacak sınav ücreti ile sınavlara ilişkin iş ve işlemlerde görev alanlara ödenecek ücretler her yıl Milli Eğitim Balcanlığınıca belirlenir. …” denilmektedir. ilgi (b) Yönerge’nin 10 ııncu maddesinde ise; “Sınavda görev alanların ücretlerinin ödenmesi için kursiyerlerden her yıl Ocak ayında Bakanlıkça belirlenen miktarda sınav ücreti alınır.

Sınava girecek kursiyerler veya kurs yöneticileri sınav tarihinden 6 iş günü önce sınav ücretlerini ınillî eğitim müdürlüğiince belirlenen bir bankada açılan hesaba yatırır. Liste ve makbuz kurs tarafından il/ilçe ıııilli eğitim müdürlüğüne verilir. Bu ücret dışında kursiyerlerden direksiyon eğitiıııi sınavı için herhangi bir ad altında ücret alınmaz.” hükmü bulunmaktadır. Yukarıdaki hükümler doğrultusunda sürücü kurslannda kayıtlı olan ve 2015 yılında direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavına girecek kursiyerlerden 2015 yılı Ocak ayının üçüncü haftasından itibaren (17-18 Ocak 2015 tarihinde yapılacak sınavlardan başlamak üzere) 60 TL. sınav ücreti alınması uygun görülmüştür. Konunun ilgililere duyurulmasını ve gereğini rica ederim.

Kamupersonel.com

Sonrası MEB MTSK Direksiyon Sınavı Ücretleri Kamu Personeli ilk ortaya çıktı.

 MEB MTSK Direksiyon Sınavı Ücretleri

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir